1o ΕΠΑΛ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

1o ΕΠΑΛ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Καλό σου ταξίδι Χριστίνα...

To Σάββατο 20/4/2024, έφυγε από κοντά μας, η αγαπημένη συνάδελφος, φίλη σύζυγος και μητέρα Χριστίνα Δούβρη. Πάντα απροετοίμαστοι θα είμαστε για το οδυνηρό νέο, το απλήρωτο κενό!

Γεννήθηκε στα Αγιοργείτικα Αρκαδίας το 1966. Έφυγε για σπουδές στη Λάρισα και μετά ξεκίνησε στην Αθήνα την επαγγελματική της σταδιοδρομία. Εργάστηκε στο ΤΕΙ Πειραιά, στο ΕΠΑΛ Μενιδίου και στο ΕΠΑΛ Κορωπίου από το 2000, οπότε και ξεκίνησε ο έγγαμος βίος με τον Χαράλαμπο Γιαννόπουλο. Απέκτησε δύο γιους, τον Παναγιώτη και τον Φάνη.

Δοτική, συνεπής, άξια, τελειομανής τη θυμόμαστε όλοι, όσοι τη γνωρίσαμε. Μία χαμογελαστή και καλοπροαίρετη παρουσία, έτοιμη να επικοινωνήσει, να συνεργαστεί, να προσφέρει αγόγγυστα και ανιδιοτελώς.

Με καρτερικότητα και απαράμιλλη υπομονή αντιμετώπισε τη μεγάλη περιπέτεια που είχε με την υγεία της από το 2022. Δύο χρόνια δοκιμάστηκε, αλλά έμεινε δυνατή, μαχητική, αγωνίστρια μέχρι το τέλος.

Τα λόγια φαντάζουν φτωχά και ασήμαντα μπροστά στον βουβό πόνο που σκόρπισε η ανακοίνωση της απώλειας της στην οικογένειά της, και, σε όλη τη σχολική κοινότητα. Κρατάμε όλοι την ανάμνησή της ανεξίτηλη, την ευγένεια της ψυχής της, την εγκαρδιότητα, την καλοσύνη της και σιωπούμε… Την αποχαιρετούμε με ευγνωμοσύνη που υπήρξε ένα σημαντικό κομμάτι της ζωής μας.

«Οι νεκροί πεθαίνουν μόνο όταν τους λησμονούμε». Για μας θα είναι αθάνατη.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τη σκεπάσει.

Δελτίου Τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ.2024-2025

Από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού σας υπενθυμίζουμε ότι η υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία (Αγωνίσματα) των υποψηφίων για τα Τ.Ε.Φ.Α.Α., θα διεξαχθούν από τη Δευτέρα 17 Ιουνίου 2024 μέχρι και την Παρασκευή 28 Ιουνίου 2024. Δείτε ΕΔΩ και ΕΔΩ

Προκήρυξη για Σχολές Πυροσβεστικής Ακαδημίας

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr η προκήρυξη διαγωνισμού για την την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών/ριών στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025.

Δείτε εδώ την προκήρυξη του Πυροσβεστικού Σώματος Ελλάδος.

Οι υποψήφιοι πρέπει να συμπληρώσουν και να υποβάλουν ηλεκτρονικά την Αίτηση-Υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής στην ηλεκτρονική εφαρμογή που θα λειτουργήσει ειδικά για το Διαγωνισμό, στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος, www.fireservice.gr, από την Τρίτη 19-03-2024 έως και την Τρίτη 26-03-2024Δείτε εδώ

Προκήρυξη για Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού 2024

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΥΝΑΝΠ: www.ynanp.gr η εγκύκλιος
προκήρυξης διαγωνισμού εισαγωγής σπουδαστών/στριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού ακαδημαϊκού